Tilki SEO

SEO (Search Engine Optimization) ve SEM (Search Engine Marketing), dijital pazarlama dünyasında sık sık kullanılan dü kavram. Fakat bu dü kavram konuya hakim olmayanlar açısından birbirine karıştırılabiliyor.

Özellikle online alışmutaş firmaları ve internetten satış karşılayıcı e-tecim siteleri karınin eleştiri olan bu dü kavram, yeni kitlelere ulaşabilmek ve pazarda öne çıkabilmek adına önemlidir. Her dü kavram da web sitelerinin taharri motorlarındaki görünürlüğünü fazlalıkrmaya yardımcı olabilir, lakin aralarında çeşitli farklar bulunur.

Bu nedenle bu ovamızda hin hin birbirine karıştırılabilen SEO ve SEM arasındaki farkları anlatacağız. Öncelikle SEM kavramını az buçuk elan açgurur ve beraber inceleyelim.

SEM: Taharri Motoru Pazarlaması

SEM (Search Engine Marketing) evet da Türki olarak Taharri Motoru Pazarlaması, markaların taharri motorları üzerinde elan görünür ve elan ulaşılabilir olması karınin yapılan çalışmalara denir.

Taharri motoru reklamcılığı olarak da tanılamamlanan SEM, taharri motorlarında ücretli reklam gururı gerçekleştirilerek web sitelerinde trafik peşışı anlayışlemlerinin bütününe denir. En popüler ve pıtrak kullanılan SEM aracı ise Google Ads’dir.

Bellik bilinirliğini ve bellik değerini fazlalıkrmaya yönelik bir çalışma olan SEM, alıcı kitlesini yükseltmek açısından da epey önemlidir. Hatta SEM çalışmaları ile trafiğinizi yargılama ilave şansı yakalayabilirsiniz.

Taharri Motoru Optimizasyonu olarak da malum SEO çalışmaları ise SEM’in bilakis ücretsiz çalışmalardır. SEM belli başlı bir bütçe karınin verilen reklamları kapsarken SEO çalışmaları belli başlı anahtar kelimelerde kalıcı bir yükseliş elde kılmak karınin yapılan çalışmalardır. Gelin, bu karşılaştırmayı az buçuk elan açgurur.

SEM ile SEO Arasındaki Farklar

Öncelikli olarak SEO ve SEM çalışmaları arasındaki başkalık; yukarıda da belirttiğimiz üzere SEM’in belirli bir ücret karşılığında, SEO’nun ise karınerik üretim maliyetleri hariç ücretsiz şekilde bünyelabilmesidir. Yani SEO karınin en ilkin içeriği üretirken harcanan maliyet dışında başarım göstermesi karınin yeni bir ödeme bünyelmaz.

Bunun dışında bir önemli başkalık da hızdır. SEM çalışmalarında sonucu elan hızlı şekilde elde edersiniz ve trafiğinizi endamsız süre içinde fazlalıkrabilirsiniz. Bunun bilakis SEO çalışmaları ise uzun soluklu çalışmalardır. SEO çalışmaları yaparken uzun vadeli şekilde düşünmeli ve sitenizdeki iyileştirmeleri girişim girişim yapmalısınız.

Bu dü dijital pazarlama kavramı arasındaki bir sair önemli başkalık da doğallıktır. SEM çalışmaları ücretli reklam çalışmaları olduğu karınin doğallığa odaklanmaz, hızlı sonuç almaya odaklanır. Fakat SEO çalışmalarında bu hesap değişikdır. SEO çalışmaları elan natürel uygulamaları kapsar ve sitenize elan örgensel bir trafik dürüstışı sağlamlar.

Bu dü kavram, karınerik itibarıyla da tefavüt gösterir. SEO çalışmalarındaki karınerikler kullanıcı deneyimini fazlalıkrmaya ve kullanıcıların Google sorgularını vermeye yöneliktir. Yani elan çok kullanıcı faydasına odaklıdır. SEM çalışmalarında ise maksat elan ticari olduğu karınin karınerikler SEO çalışmalarındaki gibi olmayabilir.

Fakat bu buyurmak değildir ki SEM karınerikleri kalitesizdir. Yalnızca dü kavram arasındaki karınerik konseptleri ve odaklar değişikdır. Hatta belirtmekte yarar var: Bu dü kavramdan biri diğerinden elan iyi evet da elan üstün değildir. Markaların pazarlama stratejilerine ve gereksinimlerine göre ikisinden de faydalanılabilir.
Hatmızın burada sonuna geliyoruz, fakat okumaya devam kılmak istiyorsanız Pandemi Sürecinde Değişen Yoğaltıcı Davranışları: Sayısal Dönüşümün Yükselişi ovamıza geçebilirsiniz.

https://tilkiseo.com/

Leave a Comment

instagram takipci satin al https://maltepemarangoz.name.tr/ https://lojistik.name.tr/ https://matkap.name.tr/ https://kurumeyveler.name.tr/ https://giresunotelleri.name.tr/ Seo Fiyatları Heets Sigara Fiyat
Steroid Satın Al Steroid Sipariş Fantezi İç Giyim Hacklink
takipçi satın al https://seokoloji.gen.tr
puff bar satın al